Czy ćwicząc na orbitreku można schudnąć?

Czy ćwicząc na orbitreku można schudnąć?
23Paź

Orbitrek nazywany również trenażerem eliptycznym oraz rowerem eliptycznym, to urządzenie do ćwiczeń, dzięki któremu w przyjemny i szybki sposób możemy pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Tutaj dowiesz się dlaczego warto na nim ćwiczyć i jak to robić, aby szybko zauważyć pierwsze efekty regularnych treningów.

Zalety ćwiczeń na orbitreku

Treningi na orbitreku są bezpieczniejsze niż trening na rowerze stacjonarnym, czy na bieżni. Ćwiczenia na tym urządzeniu niemal nie obciążają stawów, a ryzyko wystąpienia kontuzji jest minimalne. Trening na tym urządzeniu wzmacnia mięśnie nóg, pośladków, brzucha, czy ramion. Poprawie ulega kondycja oraz cała wydolność organizmu. Podczas ćwiczeń na tym urządzeniu nie ma ryzyka wystąpienia przeciążeń w kręgosłupie, czy stawach. Pół godziny intensywnego treningu pozwoli spalić od 380 do 500 kcal. Niektóre modele dostępne w sklepie hop-sport.pl pozwalają na mierzenie tętna podczas treningu. Jest to możliwe dzięki sensorom pulsu zamontowanym w uchwytach ramion orbitreka.

Jak ćwiczyć żeby schudnąć?

Podstawą każdego treningu jest rozgrzewka. Przed treningiem warto wykonać kilka ćwiczeń rozciągających, aby przygotować ciało do większego wysiłku. Później na orbitreku przez 10 minut wykonujmy trening na najmniejszym obciążeniu, po tym czasie podnieśmy poziom trudności zwiększając obciążenie. Trening na orbitreku powinien trwać minimum 30 minut, ponieważ dopiero po 20 minutach wysiłku organizm zaczyna spalać zbędną tkankę tłuszczową. Aby uzyskać pożądane efekty powinniśmy ćwiczyć ok 3-4 razy w tygodniu. Najlepiej stosować trening interwałowy, który pobudzi intensywne spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, które będzie trwać nawet po skończonym treningu. Tutaj ważne jest jeszcze tętno podczas ćwiczeń, które powinno wynosić 70-80% HRmax. Konieczna jest również prawidłowa postawa. Kiedy już wejdziemy na urządzenie, chwytamy dłońmi za ramiona orbitreka, pamiętamy o prostych plecach i wciągniętym brzuchu. Podczas ćwiczeń patrzymy się cały czas przed siebie.

Pamiętaj!

Ćwicz zawsze tyle ile możesz, nie przeceniaj swoich możliwości i każdy trening zaczynaj od rozgrzewki. W celu uzyskania zadowalających efektów z ćwiczeń konieczna jest wytrwałość, regularność treningów i odpowiednia dieta.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ