Ból pleców w pracy biurowej - co robić?

Ból pleców w pracy biurowej - co robić?
14Lis

Praca biurowa wymaga od Ciebie spędzenia wielu godzin za biurkiem? Ból pleców rozprasza Cię w pracy? Sprawdź co zrobić, aby plecy nie bolały. Mamy na to kilka sposobów.

1. Wizyta u lekarza

Lepiej dmuchać na zimne, ból pleców może być obiawem kilku chorób. Więc jeśli chcemy mieć pewność, że wynika on głównie ze zbyt długiej pracy przy biurku, najepierw sprawdźmy to u lekarza.

2. Wizyta na basenie

Pływanie doskonale rozluźnia całe ciało. Pobudza do pracy wszystkie mięśnie ciała. To świetny sposób na poprawę kondycji fizycznej. Pływanie na basenie daje wiele przyjemności.

3. Fitness w domu

Oczywiście, jeśli ktoś nie ma probemów z dojazdem może uczęszczać do profesjonalnego klubu fitness. Jednak do mnie ta opcja nie trawia. Być może dlatego, że nie lubię publicznie się pocić, jestem wrażliwa na zapachy i nie przepadam za tłumem ćwiczących osób. Wolę ćwiczyć w domu. Po pierwsze, ćwiczę sama. Po drugie, nie muszę się spieszyć i myśleć, że ktoś czeka za danym orbitrekiem, czy rowerkiem w kolejce. Po trzecie nie tracę czasu na przejazd do profesjonalnego klubu fitness. Po czwarte sprzęt fitness do użytku domowego nie jest aż taki drogi, zapraszam do sprawdzenia cen w hop-sport.pl

4. Gorąca kąpiel

Jeśli mamy wannę, warto od czasu do czasu zrobić sobie gorącą kąpiel, aby rozluźnić całe ciało. Do kąpieli możemy dodać rozluźniających olejków zapachowych lub zapalić kilka małych świeczek, co stworzy idealny nastrój do odpoczynku.

5. Masaż

Wizyta u masażysty to najlepsze, ale jednocześnie najdroższe rozwiązanie. Po jednej wizycie u dobrego masarzysty Twoje ciało będzie jak nowonarodzone. :)

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ